Nasza historia od 1984 roku

 
1984

1984

Utworzenie Laboratorium Modilac

Nasza wielka przygoda rozpoczęła się od chęci zapewnienia dzieciom najlepszego preparatu dla niemowląt, aby zaspokoić potrzeby wszystkich niemowląt. Laboratoire Modilac to francuska marka, dla której dobro dzieci i rodziców jest najważniejsze, dlatego nieustannie wprowadzamy innowacje, aby umożliwić Ci przeżywanie wyjątkowych chwil z rodziną.

 

 
1998

1998

Pierwsza francuska marka oferująca zagęszczoną formułę

Aby skutecznie zaspokoić wszystkie specyficzne potrzeby żywieniowe niemowląt z niewielkimi problemami trawiennymi, ale także dzieci z dużym apetytem, opracowaliśmy pierwsze we Francji zagęszczone mleko dla niemowląt.

 

 
2005

2005

Pierwsze formuły o dostosowanej zawartości białka i wzbogacone o długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, Omega 3 i 6.

Ważne jest, aby zapewnić dzieciom wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych, zarówno pod względem ilości, jak i jakości.

 

 
2006

2006

Wprowadzenie naszego Anti-Reflux (AR)

Ponieważ wiemy, że niedomykalność zastawek żołądka dziecka może być źródłem niepokoju dla rodziców, specjalnie opracowaliśmy tę formułę z unikalną kombinacją 2 zagęszczaczy: Skrobia kukurydziana + Mączka chleba świętojańskiego

 

 
2009

2009

Pierwsza formuła oparta na hydrolizowanym białku ryżowym dla niemowląt uczulonych na białko mleka krowiego

Modilac Expert Rice to prawdziwie innowacyjna formuła dla niemowląt, ponieważ jest to pierwsza formuła oparta na hydrolizatach białek roślinnych, o udowodnionej klinicznie skuteczności. Nie zawiera również laktozy i białka mleka krowiego, dzięki czemu idealnie spełnia określone potrzeby niemowląt uczulonych na białka mleka krowiego.

 
2012

2012

Modilac wprowadza innowacje wraz z Doucéa

To pierwsza formuła wzbogacona probiotykami, prebiotykami i długołańcuchowymi wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi.

 

 
2015

2015

Pierwszy deser z hydrolizowanego białka ryżowego dla niemowląt

Zróżnicowanie dietetyczne to ważny krok w życiu dziecka, dlatego wprowadziliśmy na rynek pierwsze desery dla dzieci z alergią.

 

 
2015bis

2015

Wprowadzenie na rynek pierwszego ekologicznego mleka dla niemowląt Modilac

Ponieważ dbanie o dzieci oznacza również ochronę środowiska, w którym będą rosły i rozwijały się, opracowaliśmy organiczne preparaty dla niemowląt bez oleju palmowego, zawierające starannie dobrane składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

 

 
2018

2018

Pierwsza formuła wzbogacona o Laktoferynę

Aby być jak najbliżej mleka matki, Modilac Doucéa jest pierwszym mlekiem we Francji zawierającym laktoferynę. Dzięki najnowocześniejszej wiedzy udało nam się wydobyć go z mleka krowiego pochodzenia francuskiego, zachowując jego właściwości. Ta wiedza pozwoliła nam stworzyć unikalną formułę Doucéa. Rzeczywiście, laktoferyna jest białkiem naturalnie występującym w dużych ilościach w mleku matki.

 

 
2020

2020

Wprowadzenie naszych 100% ekologicznych kaszek

Aby być jak najbliżej natury i zachować wszystkie zalety płatków zbożowych, dopracowaliśmy wysokiej jakości organiczne składniki, które nie są zbędne, aby zachwycić kubki smakowe dziecka.

 

 
2021

2021

Pierwsza roślinna mieszanka dla niemowląt po 12. miesiącu życia we francuskich supermarketach.

Ponieważ zmieniają się nawyki żywieniowe społeczeństwa: wegetariańsie, fleksitariańskie... Bazując na naszym ponad 10-letnim doświadczeniu w dziedzinie białek roślinnych Modilac wprowadziło na rynek Modilac Croissance Vegetal, roślinną alternatywę z białkami ryżu, która zaspokaja potrzeby dzieci od 1 roku życia w ramach zróżnicowanej i zbilansowanej diety dziecka.