FAQ

Masz pytania dotyczące naszych produktów, ich zastosowania lub pytania związane z naszą marką? Ponieważ zawsze jesteśmy gotowi Cię wysłuchać, znajdziesz tutaj listę najczęściej zadawanych pytań, które pomogą Ci w codziennym życiu z dzieckiem.

 

> Produkty

 

> Składniki

 

> Przygotowanie butelki

 

> Różne

 

Produkty : 
 

Czy mleko wspomagające wzrost jest niezbędne dla mojego dziecka?

Potrzeby żywieniowe niemowląt w wieku od 1 do 3 lat są nadal bardzo ważne i różnią się od potrzeb osób dorosłych. Dlatego preferowane są specjalne preparaty dla niemowląt lub „mleka dla wzrostu”, które są bardziej odpowiednie dla małych dzieci niż mleko krowie.
Formuły Modilac Doucéa Growth, Modilac Doucéa Night Growth i Modilac Doucéa Vanilla Growth zawierają:
- Żelazo, które przyczynia się do dobrego rozwoju poznawczego.
- Witaminy A, C i D, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.
- Niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa-linolenowy (Omega 3), który przyczynia się do rozwoju mózgu.
- Cynk, który przyczynia się do prawidłowego rozwoju małych dzieci.

 

Czy oferujecie mleka dla niemowląt bez oleju palmowego?

Mleka dla niemowląt z serii Modilac Doucéa, Bio i Actigest nie zawierają oleju palmowego.

 

Czy można dodać organiczne płatki zbożowe Modilac do mleka matki?

Tak, organiczne płatki zbożowe Modilac można dodawać do mleka matki.

 

Czy można podawać organiczne kaszki Modilac w zagęszczonej formule?

Istnieje możliwość podania organicznych kaszek dla niemowląt Modilac w postaci zagęszczonej formuły. Jeśli jednak chcesz dodać kaszki Modilac Organic do zagęszczonej formuły, bardziej odpowiednie jest użycie miski z łyżeczką niż butelki. Ilość zbóż można również dostosować w zależności od pożądanej tekstury.

 

Czy w organicznych kaszkach Modilac są ślady mleka?

Organiczne kaszki zbożowe Modilac są wytwarzane w zakładzie, który produkuje również płatki z mlekiem. Dlatego mogą zawierać śladowe ilości mleka.

 

Nie mogę znaleźć miarki, kiedy otwieram puszkę z mlekiem, czy to normalne?

Łyżki miarowe znajdują się na wierzchu proszku. Mogą jednak wpaść do proszku podczas transportu lub przechowywania. Jeśli na proszku nie ma miarki, możesz poszukać jej czystym naczyniem.

 

Składniki : 

 

Co to jest laktoferyna?

Laktoferyna to białko naturalnie występujące w mleku matki. Jej obecność w preparatach dla niemowląt sprzedawanych we Francji dotyczy wyłącznie firmy Modilac. Tak naprawdę naszą laktoferynę pozyskujemy z mleka krowiego pochodzenia francuskiego dzięki naszej wiedzy, która pozwala nam zachować jego funkcjonalność.

 

Skąd pochodzi mleko używane w mieszankach w proszku dla niemowląt?

Mleko do naszych proszków dla niemowląt jest zbierane w Normandii i rejonie Charentes Poitou.

 

Co to jest DHA? 

DHA to kwas tłuszczowy zwany niezbędnym kwasem tłuszczowym, który jest obecny w mleku matki. Dodawanie DHA do preparatów dla niemowląt i preparatów do dalszego żywienia niemowląt stało się obowiązkowe od lutego 2020 r.

 

Co to jest ARA? 

ARA to niezbędny kwas tłuszczowy znajdujący się w mleku matki. Przepisy dla niemowląt zezwalają na uzupełnianie preparatów dla niemowląt ARA.

 

Przygotowanie butelek 

 

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas przygotowywania butelki?

Mleko rekonstytuowane jest delikatnym medium, które może szybko ulec zniszczeniu, dlatego podczas przygotowywania butelki należy zachować ostrożność.
- Upewnij się, że butelka, nakrętka i smoczek są wyczyszczone i/lub wysterylizowane (sterylizacja jest zalecana tylko w przypadku preparatów dla niemowląt).
- Umyj dokładnie ręce przed przygotowaniem butelki.
- Przygotuj butelkę tuż przed karmieniem. Po przygotowaniu zaleca się spożyć go w ciągu godziny.
- Wyrzucić pozostałą część posiłku, jeśli nie została spożyta do końca, nie używaj jej ponownie.

 

W jakich warunkach mogę przechowywać moją butelkę?

Wskazane jest przygotowanie butelki tuż przed spożyciem, a resztę niewykończonej butelki wyrzucić. Jeśli jednak chcesz wcześniej przygotować butelkę, możesz ją przechowywać w lodówce do 4-5 godzin.

 

Jak uniknąć grudek przy zagęszczonych formułach?

Aby uniknąć pojawienia się grudek, zaleca się podgrzanie wody do około 40-45 ° C i energiczne wstrząsanie butelką, aż proszek całkowicie się rozpuści. Przed podaniem butelki sprawdź  temperaturę na wewnętrznej stronie dłoni, aby uniknąć ryzyka poparzenia.

 

Jak długo mogę przechowywać puszkę mleka po jej otwarciu?

Po otwarciu puszkę można przechowywać maksymalnie 4 tygodnie, dobrze zamknięte, w chłodnym, suchym miejscu.

 

Czy można mieszać dwa różne rodzaje mleka dla niemowląt?

Nie zaleca się mieszania dwóch różnych rodzajów mleka dla niemowląt, nawet jeśli pochodzą one od tej samej marki, ponieważ może to spowodować zachwianie równowagi żywieniowej.

 

Różne

 

Dlaczego na Waszej stronie internetowej nie ma produktów dla pierwszego etapu i preparatów AR?

Zgodnie z przepisami nie możemy reklamować preparatów początkowych dla niemowląt. Mleko matki to idealny pokarm dla niemowląt, dlatego nie możesz znaleźć tych receptur na naszej stronie internetowej.

Podobnie nowe przepisy dotyczące preparatów opracowanych specjalnie z myślą o specjalnych potrzebach niemowląt, takich jak niedomykalność, nie pozwalają nam reklamować tych produktów.

 

Gdzie mogę znaleźć Twoje produkty w pobliżu?

Sekcja „Gdzie mogę znaleźć nasze produkty?” Na kartach produktów na naszej stronie internetowej pozwoli Ci znaleźć różne punkty sprzedaży oferujące nasze produkty jak najbliżej Twojego domu.

 

Gdzie sprzedawane są produkty Modilac?

Produkty Modilac w Polsce są sprzadawane przez naszego dystryubutora, a także w sklepach internetowych, aptekach internetowych lub platformach sprzedażowych